YouTube Reklamları

AnasayfaYouTube Reklamları

Youtube Reklamları Nedir?

İnternet üzerinden, dünyanın en fazla üyesi olan video izleme platformu olan Youtube reklam sunma açısından da son derece elverişli bir zemindir. Youtube reklam danışmanlığı ile sizlere mükemmel ürün tanıtım ve potansiyel müşterilere ulaşma hizmetleriniz sunmaktayız. Youtube sitesinde videoların izlenmesi sırasında, potansiyel müşterilerinizin ürün tanıtımlarınızı izlemeleri son derece dikkat çekici olacaktır. Bir avantajlı özellik, izlemenin belirli süreyi geçmemesi ve izleyenlerin ilgisinin olmamasında firmaların ödeme yapması da söz konusu olmamaktadır.

Dünyanın en popüler video sitesi olan Youtube, ülkemizde ve dünya denelinde, milyonlarca insanın kullanıcı ya da üyesi olduğu bir sitedir. Google arama motorundan sonra, en popüler site Youtube adresidir. Elbette son derece popüler olan bu adres, reklam vermek isteyen, firmalar ve kurumlar, kişiler için de caziptir ve olmalıdır. Youtube reklamları son derece ilgi çeken uygulamalardır.

Youtube da Reklam Modelleri

True viev Masthead

Bu modelde, ana sayfada en üst kısmında, bar kısmında reklam yer almaktadır. Ülkelere göre hedefleme yapılan, yayın yapılan ülkeye göre sunulan modeldir. Reklam günlük şekilde verilir.

True viev video reklamları

Atlanabilir video reklamları olarak tanımlamak mümkündür. İzlenen bir videonun önünde, arkasında ya da ortasında çıkan, 6 saniyelik videolardır. Bunların en önemli özelliği süreleridir ve 6 saniye içinde tanıtım yapılması mümkün olan ürün ya da hizmetler için avantajlıdır.

True View yer paylaşımlı reklamlar

Videonun küçük bir bölümünde yer alan reklam çeşitleridir. Yalnızca masa üstü cihazlarda gösterilirler ve kullanıcıların tıklaması halinde, ilgili siteye yönlendirme yapılır.

Sıkça Sorulan Youtube Reklamlarına İlişkin Sorular

Mekjoy olarak, youtube reklamları noktasında, youtube reklam verme hizmetlerinizin eksiksiz olarak yapılması için danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Danışmanlığımız ile, detaylı bilgi alarak, ürün ya da hizmetlerinizin reklam seçimlerinde hatalı bir seçim yapmadan, en doğru tercihleri yapabilirsiniz. Youtube reklam iletişim hizmetlerimizle sizlerleyiz.

 

 

 

Youtube reklamlarında ücretlendirme nasıl yapılmaktadır.

Kullanıcıların reklamları izlememeniz durumunda bir ücretlendirme yapılması söz konusu olmamaktadır. Bu reklam verenler için gerçekten avantajdır. Youtube izlemelerinde, reklamın 30 saniyesinin izlenmesi durumunda, ücretlendirme söz konusu olmaktadır.

Youtube reklamlarında atla butonuna tıklanmasında ücretlendirme olur mu

Youtube reklamlarında, ilk beş saniyenin geçmesinden sonra, reklamların atlanması seçeneği bulunmaktadır. Atlanmadan izlenmesi ile ücretlendirme yapılır.

Reklamlar için videonun süresi ne kadar olmalıdır

Videonun ilk 30 saniyesinin izlenmesinde, ücretlendirme söz konusu olmaktadır ve 30 saniyeden uzun videolar ile yayınlama yapılması çok daha uygundur.

Reklamlar youtube kanalında nerede çıkmaktadır.

Youtube adresi dışında, çok önemli ilgi alanı olan Google görüntülü reklam ağında da ayrıca bağlantılı olan sistemlerde de yayınlanmaktadır.

Youtube reklamları için ne kadar bütçe ayırmalıyım

Belirli ve yüksek bir bütçe ayırmanız söz konusu olmayacaktır.

Youtube reklam hedeflemesi nasıl olmaktadır.

Youtube reklamları, dünya genelinde 70 civarında ülkede gösterilmektedir. 60 civarında dil üzerinden yayınlanmaktadır. Sitenin yaklaşık olarak bir milyar civarında kullanıcısı olup, bu son derece yüksek bir rakamdır. Bu sitede reklam vererek, neredeyse dünya genelinde müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz. Hedefleme kriterlerinizi, ürün ya da hizmet içeriklerinize göre, demografi, ilgi alanları, önemli olaylar, yerleşim, anahtar kelime, konu gibi kriterlere göre belirleyebilirsiniz. Youtube reklam seçimlerinizde firmamız en doğru danışmanlığı verecektir. Youtube reklam verme çalışmalarında firmamız Mekjoy ile en doğru kararı verebilirsiniz ve youtube telefon hizmetlerimiz de sizinle olacak.


Top