Siber Güvenlik Operasyon Merkezi Hizmetleri

AnasayfaSiber Güvenlik Operasyon Merkezi Hizmetleri

Siber Güvenlik Operasyon Merkezi Hizmetleri

İnternet kullanımlarının bir dez avantajı siber güvenlik tehditleridir. Bu nedenle, internet kullanımlarının avantajlarından yararlanan firmaların ve kurumların, elektronik ortamda güven içinde yer almaları, işlemleri yaparken verilerini güvence altına almaları kurumların ve firmaların ihtiyacı haline gelmiştir. Bunun bilincinde olan firmamız, Mekjoy sizlere siber güvenlik operasyon merkezi CSOC olarak da hizmet sunmaktadır. Büyük ya da küçük ölçekli firmaların, işletmelerin, kurum ya da kuruluşların çaplarına ve yapısal büyüklüklerine göre uygun hizmet anlayışımız, uzman kadromuzla devam etmektedir.

Hizmetlerimizin bir yasal düzenlemeye tabi olduğunu da belirtelim. 2013 senesinde Resmi Gazete ile yayınlanan, siber olaylara müdahale ekibi SOME düzenlemesine uygun şekilde işlemlerimizi yapmaktayız. Kurum ya da firmaların başvurusundan sonra, Mekjoy olarak kritiklerin ve analizlerin yapılması söz konusu olmaktadır. Siber güvenlik operasyon merkezi olarak, her firmanın yapısına göre analizler yapılır. Analizlerin yapılmasından sonra, gerekli teknolojik ve buna bağlı hizmetler 24 saat kesintisiz olarak işler hale getirilir. Buna göre,

7 gün 24 saat kesintisiz olarak izleme yapılması, alarm ile analiz alınması,

Tehdit bildirimleri

Güvenlik cihazlarının yönetilmesi

Olaya mühadale,

Raporlama ve iyileştirme

SGOM etkinlik analizleri işlemleri siber güvenlik hizmetleri kapsamında yapılmaktadır.

Firmaların kendi bünyelerinde, SGOM kurma taleplerinde de danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Siber güvenlik firmaları içinde adından söz ettiren ve etkili hizmet sunan firmayız. Bu sürecin plan ve program istediğini, kurulacak birimin ise firma için ömürlük olacağını bilmelisiniz. Siber güvenlik firmaları İstanbul içinde özenli çalışmalarımızla ilk sıradayız. Birimin kurulmasından sonra, etkinlik analizleri ile sistemin çalışmasını da denetleriz.


Top