EKS SCADA Güvenlik Hizmetleri

AnasayfaEKS SCADA Güvenlik Hizmetleri

EKS SCADA Güvenlik Hizmetleri

EKS Endüstriyel kontrol sistemleri olarak kısaltılmaktadır. Bu sistem, doğalgaz ile enerji altyapıları, su şebekeleri sistemleri, sağlık sistemleri hizmetleri, raylı sistemlerin ulaşım altyapılarının belirlenmesi, hava ulaşım sistemleri, nükleer tesisler ve işletmeler, savuma sistemleri, sanayi sistemleri ve altyapısı olan kurumlar, üretim tesisleri altyapıları gibi sistemlerin altyapılarının tümünde EKS sistemleri uygulanmaktadır. EKS scada güvenlik hizmetleri, bu şekilde kritik hizmet veren kurumlar için çok önemlidir. Bu kurumlar için malum şekilde, olması gerektiği gibi güvenlik unsuru çok mühimdir. Bu kurumlarda bir hasar veya zarar olması, geri dönülemez zararların, hatta önemli mal kayıplarının yaşanmasına neden olur. Önemli can kayıpları, sağlım sorunları da yaşanabilir.

Firmamız modern altyapısı, donanımlı ve eğitimli personeli ile eks scada güvenlik hizmeti vermektedir. Siber güvenlik alanında deneyimlerimizle, kurumlara donanımlı eks scada güvenlik hizmetleri verilmektedir. Kurumların stratejik yapısı gereğinde, güvenlik konusunda analizlerin son derece planlı ve programlı, dikkatli şekilde yapılması gerekmektedir. Çalışmalarımız bazı önemli başlıklar altında toplanabilir.

Güvenlik Testleri, scada sızma testi ve birçok güvenlim altyapısının oluşturulmasını sağlayacak çalışmaları kapsamaktadır. Bu sayede sızma noktaları denetlenir, sistemin açıkları tespit edilir ve kapatılır. Scada siber güvenlik sağlanır.

Konfigürasyon Denetimleri, eks scada altyapılarının kalıcı şekilde oturmasını ve güvenlik sürekliliğin sağlanması için yapılmaktadır. Süreç denetimleri aşamasında, güvenlik unsurları dikkate alınarak işletim süreçleri kontrol edilir. İnsan kaynakları güvenliği, fiziksel güvenlik sağlanması, kapasitenin yönetilmesi, değişiklik yönetimleri gibi birçok unsur yönünden deneyim yapılır.

Fiziksel denetleme ise kontrol odalarının, veri merkezi ya da merkezlerinin, işletme genel güvenlik durumunun mükemmel seviyeye getirilmesi için sağlanmaktadır.

Kurumların denetlemeler açısından ve yönetmeliğe uygun hale getirilmesi için firmamız tarafından kalıcı bir sistem düzenlemesi yapılmaktadır.


Top