Kişisel Veriler ve Genel Gizlilik Sözleşmesi

AnasayfaKişisel Veriler ve Genel Gizlilik Sözleşmesi

Mekjoy.com sitesi içinde işlem yapılmadan önce, Gizlilik Politikası ilkelerimizin okunmasını rica ediyoruz. Gizlilik Politikasının kabul edilmemesinin durumunda, mekjoy.com sitesi kapsamında işlem yapılmaması gerekmektedir. Sadece mekjoy.com sitesi için geçerli olan ilkeler olduğunun da altını çizelim. Gizlilik politikası şartlarının kabul edilmesi ile birlikte, Mekjoy.com şartları kabul edilmiş olmaktadır.

Kişisel Bilgi

Mekjoy.com sitemiz kapsamında, ziyaretçilerimiz ad, soyad, e posta adresi bilgileri ile telefon numarası bilgileri istenmektedir. Bunun nedeni, firmamızın sürekli kendini yenilemesi ile yeni ürünlerin ve hizmetlerin devreye sokulması, bunların da sizlere sunulmasıdır. Ürünlerin ve hizmetlerin tanıtılması, yeniliklerin sunulması, promosyon ile kampanya bilgilerinin aktarılması, ürün satışı yapılması, ürün satış sonrası destek hizmetlerinin kesintisiz olarak verilmesi işlemleri için iletişim bilgileri talep edilmektedir. Mevcut bilgilerinizin yeterli olmaması durumunda ise, ek bilgilerin talep edilmesi söz konusu olabilir. Bunlar, telefon, faks, ek e posta gibi bilgiler olabilir. Tüm bilgiler Mekjoy.com sitesi kapsamında, paylaşılmaması gereken kişisel bilgileri olarak nitelendirilir ve saklanır.

Otomatik Olarak Toplanan Kişisel Olmayan Bilgi

Mekjoy.com sitesi ziyaretlerinizde, internet protokol adresi, bilgisayar işletim sistemi bilgisi, tarayıcı tipi, trafik formları, web sitelerinin adresleri ve buna benzer teknik bilgilerin toplanması imkanı veren teknolojiler sunulabilir. Ziyaretçilerimiz için, daha ayrıntılı bilgilerin elde edilmesi noktasında, sitemizce cookie, çerez olarak tanımlanan bilgi dosyalarının gönderilmesi de söz konusu olabilir. Dosyalar, bütün olarak, kullanılan sistem ile ilgili olarak, teknik bilgi içeren ayrıca dünya çapında yaygın olan güvenli kullanımı olan dosyalardır.

Bilginin Paylaşımı

Mekjoy.com, kişisel bilgilerin yer almadığı datayı ki bunlar, işlem sistemi bilgileri ya da ziyaretçilerin cinsiyetleri gibi, bilgileri 3. kişilere bilgi vermek noktasında paylaşabilir. Yasal düzenlemeler ve talepler olmadıkça, sitemiz tarafından, kişisel olarak sınıflandırılan özel bilgilerin 3. şahıslar ile paylaşılması kesinlikle söz konusu değildir. Mekjoy.com Bilişim ve Sanayi Ticaret A.Ş. markası bilgileri, kişisel bilgiler ise bilgi ile tanıtım maksatlı olarak şirket kapsamında olan diğer siteler ile paylaşılabilir.

Alınan hizmet türüne göre değişmekle birlikte, SSL, Domain, lisans gibi, Mekjoy.com, kullanıcıların bilgilerini tescil işlemi ya da hizmetten yararlanma işlemi için kullanmak üzere 3. kişiler ile paylaşabilir. Bu noktada paylaşımdan maksat, işlem gerçekleştirilmesi için, gerekli olan mecburi bilgilerin ilgili taraf olan kurum ya da firma ile paylaşılmasının sağlanmasıdır. Domain, alan adı tescillerinde, ICANN ilkelerine bağlı şekilde, Mekjoy.com whois bilgilerini, ICANN ın zorunlu kıldığı, belirlediği kurum ile firmalara iletilmesi söz konusu olabilir. Alan adı, domain tescillerinde, mecburi şekilde, domain operatörüne aktarılan hesap ile whois bilgilerini domain operatörleri işleyişlerinde kayıt edilebilir ve işlenmesi söz konusu olabilir.

Güvenlik

Mekjoy.com, verilerin kesin güvenlikleri için gerekli olan teknolojik tedbirleri kapsamlı şekilde almaktadır. Ancak, altını çizerek belirtmek gerekir, hiçbir teknolojik sistem yüzde yüz olarak güvenli olmamaktadır. Mekjoy.com, hatalı şekilde kullanım yapılması, kişisel bilgilerin yetkili olmayan erişim ile ele geçirilmesi risklerinin önlenmesi ya da en az seviyeye riskin indirilmesi için gerekli önlemleri almaya, ayrıca bu noktada bilgilendirici yayın yapmaya çalışmaktadır. Bunun bilinmesi firmamız açısından önem taşımaktadır. Özellikle, online işlemin yapılması esnasında, işlem için kullanılan kredi kartı bilgilerinin 128 bit şifreleme ile bünyemizden alınarak ilgili bankaya iletilmektedir.

Toplanan Verilerin Doğruluğu

Mekjoy.com olarak, ziyaretçilerimiz tarafından hatalı ya da eksik olarak verilen bilgilerin tarafımızdan, çapraz sorgulama methodu ya da ziyaretçilerden gelecek yeni bilgiler ile değiştirilmesi söz konusu olabilir.

Değişiklikler

Mekjoy.com, firmamız olarak, dilediği zaman bir bildirimde bulunmadan Gizlilik Politikasını, siteyi veya sayfalara ulaşım sistemlerini değiştirebilir ya da kaldırabilir.


Top