Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Danışmanlığı

AnasayfaBilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Danışmanlığı

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Danışmanlığı Sayfası

Bilgi güvenliği yönetim sistemi kavramı, bir sistem dahilinde, kurumun kendine özgü olan ihtiyaçlarının tespit edilmesi ve bu doğrultuda, tedbirlerin alınması, sürdürülmesinin sağlanmasıdır. Bilgi güvenliği, sadece teknik açıdan ele alınmamalıdır, bu eksik ve hatalı bir yaklaşım olacaktır. Teknik tebdirlerin alınması çok önemlidir, ancak, bunun yanında, siber güvenlik sistemlerinin mükemmel şekilde alınması için, idari, hukuki ve organizasyon noktasında önlemlerin alınması da çok önemlidir. Bu noktada önemli prosedürlerin olduğu ve uygulanması gerektiği unutulmamalıdır. Bu noktada, kabul edilen standart ISO 27001 standardı olup, Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin oluşturulmasında bu seviyenin yakalanması çok önemlidir.

Firmamız Mekjoy Dijital Bilişim firması olarak, standarta uygun olarak, uzmanlık ve kurumla ortak çalışmaların yapılması, kurumsal olarak mükemmel işbirliği sağlanması, BGYS kurulumun kurumda sağlanması, sistemin izlenmesi, iyileştirilmenin yapılması ve personelin bilinçlenmesi, işlemlerinin tümü planlı ve programlı şekilde sağlanır. Kurulan kurumsal sistemin denetlenmesi için hazır altyapı hazırlanır. Danışmanlık hizmetlerimiz her kuruma özgü şekilde, mükemmel şekilde ayarlanır.

Ceh, bga, bga security çalışmalarımızla sizlerleyiz. Kapsamlı hizmetlerimiz, ceh eğitimi sistemlerimizle mükemmel sonuçlar sunulmaktadır. Hizmetlerimiz kapsamında, kapsam çalışmalarımız, boşluk analizlerinin yapılması, risk analizi uygulaması, sistem dokümantasyonları hazırlanması, uygun beyanı oluşturma, bilgi güvenliği farkındalık eğitimi ile personelin eğitilmesi, iç denetimlerin planlı ve programlı şekilde yapılması gibi uygulamalar söz konusudur. Sistemin kurumsal noktada oluşturulması ve kalıcı şekilde iyileştirilmesi sağlanır. Zaman ve maddi anlamda tasarruf sağlanarak, bilgi güvenliği akademisi çalışmalarımızdan yararlanabilirsiniz.

Beyaz şapkalı hacker, hacker, hack tehlikelerine karşı sistemin korunması, kurumsal anlamda maksimum güvenlik sağlanması da hizmetlerimiz sayesinde mümkün olmaktadır.


Top