Gmail Reklamları

AnasayfaGmail Reklamları

Gmail Reklamları

Gmail reklamları nedir, GSP olarak adlandırılan bu reklam tanıtım sisteminin açılımı, Gmail sponsored promotions olaraktır. Bu sistem, gmail reklamları olarak, gmail kullanıcılarına yönelik şekilde hazırlanan, özel formatlar ile tanıtım sunan yeni nesil bir reklam uygulamasıdır.

Gmail Reklamları Nerede ve Nasıl Görüntülenmektedir.

Gmail reklamları, gmail sistemi üzerinden sunulmaktadır. Buna göre, gmail sisteminde, kullanıcıların görebileceği tanıtımlar bölümü bulunmaktadır. Bu bölüm, ekranda en üst kısımda yer alır ve renkli bir mesaj şekilde, dikkat çekici özelliktedir. Tıklanması durumunda, panelde mesaj şeklinde yer almaktadır.

Gmail kullanıcılarını özel şekilde reklam formatları üzerinden hedefleyebilirsiniz.

Gmail reklamları üzerinden, kullanıcılara direk olarak ulaşma imkanı sağlanır. Kullanıcı kendisine gelen reklam mailini açtığından, etkileyici bir e posta olarak reklam karşısına çıkar. İlgilendiği ürünler üzerinden direk şekilde firma ile iletişime mail ile geçebilir.

Reklamın Formatları Nelerdir

Gmail reklam sisteminde, tanıtı mesajı bulunmaktadır. Bu mesajı g mail kullanıcısı tıkladığında, 650 x 650 boyutlarında HTML görseli açılmaktadır ve mesajın etkili şekilde sunulması sağlanmaktadır. Bu şekilde, gsp hizmeti kapsamında 3 farklı reklam formatı kullanılır. Görsel, video ve başvuru formu bu formatlardır.

Hedefleme Seçenekleri Nedir

Hedefleme seçenekleri sıralamak mümkün olup, alan adları, anahtar kelimeler, kişilerin ilgi alanları, ürünlerin kategorileri, e mail listeleri olarak sıralanabilir.

GMail reklamlarının Ücretlendirilmesi

Mekjoy olarak her zaman ekonomik rakamlı çözümlerimizle sizlerleyiz. Gmail reklamları ziyaretçi başına şeklinde ücretlendirilmektedir. Bu ücretlendirme, her kullanıcının tıklaması ve büyük mesajı görüntülemesinde söz konusu olmaktadır. Açılmasından sonra gösterim ve diğer aşamalar ise ek ücrete tabi değildir.


Top