Web geliştiricilerinin pek çok site üzerinden yürüttüğü çalışmalar sebebi ile sayısı çok fazla olan sitelerinin tek tek sorgulanmasının içinden çıkılmaz bir hal almasını müteakiben sektör üzerinde profesyonel çözümler sunmaya alışık olan Mekjoy, bu probleme de toplu pagerank sorgulama servisi ile profesyonel bir çözüm sunmuştur.

Pagerank, Google tarafından sayfalara verilen, sıfırdan ona kadar olan değişken değerler içeren ve belirli kriterleri taşıyan sitelere, o kriterlerin boyutuna göre verilen bir sayfa değerlendirme seviye sayısıdır.

Bu sayı, arama motoru optimizasyonu ve sıralama çalışmalarında oldukça etkili bir sayı durumundadır. Formülünün bilinmediği Pagerank hesaplamaları, Google tarafından her gün düzenlenir. Pagerank değerlendirmeleri, Google tarafından her gün yapılarak, sayfalara değer verilir. Ancak kullanıcıların ve geliştiricilerin, yani bizlerin görmüş olduğu Pagerank ortalama üç aylık zaman dilimlerinde güncellenerek değerlendirilir.

Pagerank, çokça link alımları yapılan, bu linklerin alımı ile çöp sitelere dönüşen sitelere eziyet olabilen ve sahte olarak pagerank değerlendirmesi alınabilen bir kriterdir.

Sahte Pagerank, Google’ın değerlendirmelerinde etkili olacağının bilinci ile yapılmaya çalışılan bir Blackhat SEO (Yasal Olmayan) yöntemidir. Zararlıdır. 

Mekjoy SEO Araçları içerisinde Toplu Pagerank Sorgulaması yapabileceğiniz bir araç bulunmaktadır. Bu araç ile doğrudan Google tarafından verilen Pagerank değerini ölçebilir ve kontrol edebilirsiniz. Google Pagerank algoritmaları, günümüzde bilim adamlarının araştırmalarına konu olan bir unsurdur. Lineer Cebir kavramlarının kullanıldığı, bilimsel veri madenciliği üzerine çalışan tüm akademisyenlerin araştırmalarını sürdürdüğü bir husus olan Pagerank, arama motoru optimizasyonu açısından oldukça önem arz etmektedir.

Sayfalarınızın ve sistemlerinizin toplu olarak tek seferde bu servis ile Pagerank değerini ölçebilirsiniz.

Sayfayı kaydırın