Google botlarının, pingleme işlemi sonucunda pinglemenin yapıldığı sayfaları dizine eklemesi hedeflenir ve beklenir. Google’ın tüm dünya üzerinde açılan yeni web sitelerinin ve yeni projelerinin anında farkına varmasının temeli pingleme işlemlerine dayanmaktadır.
Wordpress, Joomla, Drupal ya da benzeri hazır içerik yönetim sistemleri yazılımları tarafından Google’a yapılan bildirimler ve pinglemeler ile SEO açısından olumlu etki yaratmakta olan hızlı indekslenme olayı gerçekleştirilebilmektedir. Ancak özgür yazılım ile hazırlanan ve özel olarak yazılan tüm projelerde pingleme işlemleri oldukça önem arz eder.
İnternet üzerinde bulunan pek çok ping servisinin, sadece ziyaretçi çekip, trafik oluşturmak amacı ile girilen hangi site olursa olsun, ping gönderdiği iddiasında bulunduğu ancak gerçekten pingleme işleminin gerçekleştirilmediği yadsınamaz bir gerçektir.
Mekjoy Toplu Ping Servisi ile backlink oluşturduğunuz içerik veyahut yazı sayfalarınızın tamamını anında pingleyebilir ve en hızlı şekilde Google dizin indeksi alma hususunda çalışma sağlayabilirsiniz.
Ping atmanın iki temel hedefleri aşağıdaki gibi sıralanmıştır.
Güncelliğini yitirmiş yazı veyahut içeriklerin tamamında güncelleme yapıldığında, Google’ın ve diğer arama motorlarının bu içerik güncellemesinden haberdar olmalarını sağlayarak sitenin dizin durumlarını güncel olarak tutmak,
Backlink oluşturulduğunda, ping atılarak Google’ın bu backlinki tanımasını ve backlinkin faydalı olmasını hedeflemek.

Çok fazla ping atmak, Google botlarının ve diğer arama motoru botlarının sitenize geldiğinde güncelleme ve değişiklik görememesi gibi bir duruma sebebiyet verecektir.
Bu durum, yalancı çoban hikayesinde bilindiği üzere, tekrar tekrar çağrılan botların sitenizde güncelleme olmadığı ile ilgili bir önyargıda bulunmasına ve sitenize geliş sayılarının düşmesine bağlı olarak indeks alma hızınızın azalmasına yol açacaktır.
Yazılarınızın veya içeriklerinizin ping’lenmesi ile arama motorlarının dikkati celp edilerek tekrar bir dizin sıralaması edinilmesi amaçlanmaktadır. Tüm toplu ping işlemleri için bu servisi kullanabilirsiniz.
Sayfayı kaydırın