Turkcell Blog Ara Turkcell

SEO Yerelden Başlar!

Apple Beats'i neden satın alıyor?

Arama motorlarının temel hedefi kullanıcılara aradıklarını tek seferde göstermek, kullanıcıyı en doğru bilgiye en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlamaktır.

Bu amacı gerçekleştirebilmek adına Google, belirli filtreler uygulamaktadır. Örneğin, X kullanıcısı Google’a bir arama yapmak amacı ile girdiğinde, ilk olarak aradığı dorkla ilgili sonuçlar, lokalizasyon filtresinden geçirilir.

Bu filtre ile arama yapan kullanıcıya sonuçlar ilk önce kendi bulunduğu il / ilçenin yakınlarındakiler şeklinde gösterilir.

Bizim arama motoru optimizasyonu işlemleri yaparken, bunu göz ardı etmememiz gerekir.

  • Arama motoru optimizasyonu yerelden başlar.
  • İlk olarak yerel unsurlar göz önüne alınmalıdır. Yerelde bulunan bölgelerdeki belirli firmalar ya da sizinle aynı hizmeti sağlayan, aynı ürünlerin satışını gerçekleştiren rakiplerinizin önüne geçebilmek amacı ile anahtar kelimelerinizi bölgesel, yerel olarak belirleyiniz.
  • E-Ticaret sistemi için arama motoru optimizasyonu gerçekleştiriyorsanız, tüm bilgilerinizin bulunduğu bir Google Rehber sayfası hazırlayınız.
  • Google Places kaydı oluşturunuz. İşletme sahipleri tarafından mekân ekleme işlemleri yapılabilen Google Places, son derece yoğun bir biçimde kullanılmakta ve son derece etkilidir.

Etiketler : yerel seo, yerel servisler, local SEO,