Turkcell Blog Ara Turkcell

SEO ve Firma Rehberleri

Apple Beats'i neden satın alıyor?

Firma rehberlerinden edinilecek backlink ve tanıtım yazılarının arama motoru optimizasyonuna etkisini anlatacağımız bu makalemiz, Mekjoy SEO tarafından kullanıcıların firma rehberleri hususundaki tutumlarını belirlemek hedefli olarak kaleme alınmıştır.

Arama Motoru Optimizasyonu işlemlerinin, bir bütün olduğunu, otoriter bir site olmaya yönelik çalışmalar olduğunu ve sektörün bilinen sitelerinden olunduğunda SEO’nun sırrına vakıf olunabileceğini daha önce kaleme aldığımız makalelerimizde bildirmiştik.

 Buna istinaden, firma rehberi sitelerinin arama motoru optimizasyonu hususundaki olumlu katkıları aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

  • Ücretsiz / Ücretli şeklinde ikiye ayrılan firma rehberi sistemleri, bir bölge, şehir ya da ilçedeki sektörel bazlı olarak firmaların filtrelenmesi ile ortaya çıkan listeleri yayınlayan, internette bilinirlik elde ederek ciro katlamayı hedefleyen firmaların bulunduğu büyük rehberlerdir.
  • Bir firmaya arama motoru optimizasyonu hizmeti verirken ya da kendi firmanız için bu işlemleri uygularken, firmanın ürün ya da sunduğu hizmetlerin açıklandığı, firma isminin, iletişim bilgilerinin ve coğrafi konum bilgilerinin bulunduğu bir yazı ile firma rehberlerine verilecek bir tanıtım yazısı, arama motoru optimizasyonu işlemlerini bir adım daha ileri taşıyacaktır.

Etiketler : seo, firma rehberi,