Turkcell Blog Ara Turkcell

Pagerank Güncellemesi

Apple Beats'i neden satın alıyor?

Yabancı web geliştirici tartışma platformlarında, Türk web geliştiricileri forumlarında ve bloglarda hemen tartışma konusu haline gelen Google’ın 2 ay içerisinde yaptığı bu Pagerank güncellemeleri aslında olağan bir durumdur.

Bugüne kadar Google’ın iki ay içerisinde üç güncelleme yaptığı görülmüş bir şey değildir. Ancak Google’ın Pagerank değerlendirmelerini her gün yaptığı ilanını ise 6 ayda bir yaptığı bilinen bir durumdur. Bugüne kadar bu güncellemelerin bu kadar sık yapılmamasının sebebini tam olarak kestirememekle beraber bu güncellemeler ile SEO amaçlı olarak yayın yapan sitelerin, kullanıcıya bir değer teşkil etmediği için internet ortamında ve arama sonuçlarında bulunmaması amaçlanmaktadır.

Öyle ki Google, son iki ay içerisindeki ilk güncelleme ile şaşırtarak çok yüksek Pagerank değerleri dağıtmış, ikinci güncelleme ile bu Pagerank değerlerini normal düzeye çevirmiştir.

Üçüncü ve son olarak yaptığı Pagerank güncellemesi ile Trustrank kavramına en yakın Pagerank dağıtımları yapan Google, kullanıcıları genel itibarı ile sevindiren bir yeniliğe gitmiştir.

İlerideki günlerde yapılacak değişiklikler ile ilgili olarak sizlere ayrıca bilgi sunacağız.

Esen Kalınız.

Etiketler : pagerank güncellemesi,