Turkcell Blog Ara Turkcell

Joomla SEO

Apple Beats'i neden satın alıyor?

Hazır içerik yönetim sistemlerinden biri olan ve Wordpress içerik yönetim sisteminden sonra en çok kullanılan Joomla sistemine nasıl SEO yapabilirsiniz sorusunu yanıtlayıcı bir makale ile sizlerleyiz.

Arama motoru optimizasyonu açısından olumlu sonuçları sık sık gördüğümüz Joomla SEO uygulamalarından sizlerle bir kaçını paylaşacağız. Joomla SEO yöntemleri site içi SEO ile başlamaktadır.

Neler yapabiliriz?
- Raporlamaları sağlam ve sık şekilde güncel olarak takip edebileceğimiz, Google Webmaster Tools, Bing Webmaster Tools, Yandex Webmaster Tools gibi webmaster tools olarak nitelendirilen web geliştirici araçları servislerine üyelik ve aktivasyon işlemlerini tamamlayarak sitenizi hazırlayın.

 • Joomla Sh404SEF

SEO kontrollü çalışmalar yapabilmeniz açısından Canonical URL SEO yapısını düzenleyecek bir komponent olan SH404SEF modülü, tüm sayfaların meta keywords ve meta description sayfalarını özel olarak düzenleyebilmenizi sağlar. Anahtar kelimeleri de tek tek belirtip girişini yapabileceğiniz SH404SEF modülü sayesinde içeriklerinizde ve sayfalarınızda 100% SEO uyumu sağlayabilirsiniz.

 • Joomla XMAP

Wordpress’teki Google Sitemap XML eklentisi gibi bir eklentidir. XML sitemap oluşturmanıza yarar ve sürekli olarak Google gibi arama motorlarına site haritası gönderimi yapabilirsiniz.

 • Joomla Site içi SEO Diğer Etmenler
 • Kurumsal sayfalar için kullanıcıların kolay ulaşabilecekleri iletişim sayfası bulundurunuz.
 • İletişim sayfasında, firmanın ticari kaydını, bize ulaşın formunu, telefon numaralarını, belgegeçer numaralarını ve Google Harita krokisini bulundurunuz.
 • Bir web yazılm ve tasarım firması için konuşacak olur isek; hizmetlerimiz sayfasında tamamen yazılım ve tasarım yapıyoruz şeklinde derme çatma bir metin bulundurmayın. Hizmetlerimiz sayfasını iki alt sayfa halinde bölün. Tasarım ve yazılım olarak böldüğünüz bu iki sayfada ciddi içerik çalışmaları yapın. Kullanıcıların dikkate almasını sağlayın.
 • Sitenizin açılış hızını kontrol altına alın. GTMetrix Site Açılış Hızı testini yaparak sayfanızda oluşan aksaklıkları gideriniz.
 • Keyword Density –anahtar kelime yoğunluğu- kavramını iyice anlayın. Sayfalarınızda anahtar kelimeler için yoğunluk oluşturun.
 • Meta Description ve Meta Keywords ayarlarını her sayfa için ayrı ayrı olarak düzenleyiniz. Meta Description kısmında en fazla iki anahtar kelime kullanılmış açıklayıcı cümleler kullanınız.
 • Title’da maksimum 60 karakter kullanınız. Açıklayıcı, özetleyici kelimeler, ilke sözler kullanınız.
 • Site içi optimizasyonu son olarak URL yapısını düzenleyerek bitiriniz.

Sonrasında düzenli olarak yayınlayacağınız özgün ve kaliteli içerikler Joomla SEO başarısını sizin önünüze sunacaktır.

Etiketler : joomla seo, joomSEO ayarları,