Turkcell Blog Ara Turkcell

Google Gibi Getir

Apple Beats'i neden satın alıyor?

Google Gibi Getir özelliği, web geliştirici platformlarından Türkiye’deki en büyük servis olan R10 ya da diğer web geliştiricileri platformlarında tartışılan bir özelliktir. Google gibi getir özelliği ile ilgili sizlere bilgi verebilecek olan makalemizi hazırlarken, çok tartışılan konular üzerinde durmaya çalıştık.

Aylık sadece 400 kere Google gibi getir işlemi uygulayabilirsiniz. Google gibi getir özelliğini çok fazla kullanmanın herhangi bir zararı yoktur ve tamamen test aracıdır. Google örümceklerinin ya da botlarının Google Gibi Getir kısmına yazdığınız linki sorunsuz bir şekilde görüntüleyip görüntüleyemediklerini öğrenirsiniz. Örneğin yazı sayfalarınızdan birkaçı için 301 hatası aldınız. Bu Google’ın örümceklerinin robots.txt ile izinsiz giremeyecekleri bir link belirttiğiniz anlamına gelebilir.

 Bu gibi durumları belirleyebilmek adına Google gibi getir çok avantajlıdır.

Google gibi getir avantajlarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

  1. Hızlı indeks almanıza katkıda bulunur.
  2. Google gibi getir kullanarak indekslenemeyen sayfaların indekslenmesini sağlayabilirsiniz.
  3. Google gibi getir özelliği sayesinde Google örümceklerine yeni içeriklerinizden haberdar olmaları açısından sitenizi tekrar gösterirsiniz.

Google Gibi Getir Menüsü

Google gibi getir menüsüne aşağıdaki şekilde ulaşabilirsiniz.

http://google.com/webmasters linkinden mevcut bilgilerinizle giriş yapınız. Ardından sol taraftaki menüde bulunan Tarama ayarlarına tıklayın.

Tarama sekmesi altında açılan Google gibi getir’e tıklayarak Google Gibi Getir servisine ulaşabilirsiniz. Bu sayede yeni içerik ya da sayfalarınızdan Google’ın en kısa sürede bot göndermesini ve kayıtları altına almasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler : Google Gibi Getir,