Turkcell Blog Ara Turkcell

En Sağlam Rehber – Google

Apple Beats'i neden satın alıyor?

Mekjoy SEO ekibinin kaleme aldığı, Google Rehber ile ilgili olan bu makalemizde, Google Rehber’e firma nasıl kaydedilir sorusuna yanıt vereceğiz.

Google Maps ile entegre edilmiş bir biçimde servise açılan Google Rehber servisi, internet ortamındaki şirket profilinizi Google veri tabanında farklı bir şekilde kullanıcıya sunmaktadır.

Google Rehber kayıtlarına maksimum beş adet kategori belirterek, şirketinizin ya da web sisteminizin tanımını yapabiliyorsunuz. Firma adı, telefon numarası, ulaşım bilgileri, şirketinizin satışını yaptığı ürünler varsa onlarla ilgili bilgiler, ne çeşit ödeme kabul ettiğiniz, ofis ortamınıza dair paylaşabileceğiniz görseller ya da videolar hatta ve hatta firmanızın –varsa- ofis açılış kapanış saatlerini belirtebildiğiniz bu muhteşem servis, web sisteminiz olmasa bile Google’da aramalarda çıkabilmenizi sağlayan bir servistir.

Web sitesi olan firmalar için bire bir etkili Google Rehber, kullanıcı – müşteri dönüşümüne inanılmaz derecede etki edebilen bir etmen halinde servise açılmıştır.

Ayrıca çalışmalarınızı yaptığınız şantiye, iş sahası ya da ofisinizin koordinatlarını Google Maps üzerinden gösterebilir ya da hizmet verdiğiniz bölgeleri belirtebilirsiniz.

Geçerli bir adres ve telefon bilgisi gerektiren Google Rehber hizmeti telefon numaranızı ve adresinizi, profilinizi doğrulamak için kullanmaktadır.

Şayet bilgilerde herhangi bir hata ya da yanlış bildirim yapılırsa Google Rehber’deki yerinizi alamamanız gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Girişini yaptığınız tüm donelerin sonrasında açıklama ve diğer bilgi bölümlerinin bulunması ise Arama Motoru Optimizasyonu açısından önem teşkil etmektedir.

Aşağıdaki linki kullanarak Google üzerindeki profilinizi oluşturabilirsiniz.

https://plus.google.com/u/0/pages/create?hl=tr&ppsrc=gpda0

Etiketler : google rehber, google rehber kaydı,