Turkcell Blog Ara Turkcell

SEO'nun Temelleri

Apple Beats'i neden satın alıyor?

1- Alan Adı ve Uzantı Arama motoru optimizasyonu çalışmalarının bütününde en önemli etmenlerden biri olan alan adı ve uzantı ile ilgili olarak karşılaşılan soruların temeli aynıdır. İlk soru; domain önemli midir? Önemlidir cevabını verdiğimizde ise aldığımız yanıt; önemli ise neden domainde keyword bulunmayan X sitesi benden daha başarılı? Burada devreye diğer etmenler girmektedir. Backlink, Yüksek PR’li sitelerden tanıtım yazısı ve diğer arama motoru optimizasyonu çalışmalarının eksikliği göze çarpmaktadır. Alan adı ve uzantı seçiminde, sisteminize ve içeriğinize, keyword’ünüze en uygun domain seçilmelidir. Oldukça sade olmalıdır. Domain alternatifleri ve avantajları; Com.TR uzantısı size Türkiye sıralaması için yükselme sağlar.

.Gov.TR, .Bel.TR ve diğer resmî kurum domainleri daha otoriter olduğu için SEO hususunda en önemli avantaja sahip domainlerdir. Diğer domainler ve uzantılar için pek etkili olduğunu söylemek doğru olmayacaktır.

2- Kodlama yapısı, SEFLINK ve uzantı yapıları Kodlama yapısı ya da SEFLINK (.php, .asp, .html) şeklindeki ayarlamalarda kullanıcılara SEO uzmanları tarafından her zaman avantaj sağlayacağı vurgulanır. Oysa bu yanlış bir kavramdır. Google, sitenizin popülerliğine ve otoritesine bakar, link yapısına değil. Link yapısının asıl etkili olduğu nokta kullanıcıların anlamasıdır. Örneğin bir kullanıcı “475dsfs979d7f79798s7f8979e6767468.php” sayfasını manuel olarak bulamayabilir. Ancak “mekjoy.com/blog” şeklindeki bir yapıyı rahatlıkla aklında tutabilir. Link yapısı bu yüzden etkilidir. Google’ın .mekjoy ya da .seo tarzı özgün uzantı uygulamalarına da + puan verdiği, tecrübelerimizle sabit olarak tatbik edilmiştir.

3- Google Büyük Bir Veri Tabanıdır Google’ın büyük bir veri tabanı olduğunu asla unutmayacaksınız. Google daha önce gördüğü bir şeyi asla sevmez. Yenilikçidir. Bu da bizlere özgün içeriği açıklamaktadır.

4- Biraz Sosyal Olun Sosyal Medya’yı aktif bir şekilde kullanmak, sizlere popülerlik sağlayacaktır. Kısaca Google’ın popülarite ve otoriteye göre sıralama yaptığını vurgulayarak makalemizi bitirelim. Esen kalınız.

Etiketler : ,